TECHNICKÉ PARAMETRY ASICS

 

speva

Materiál mezipodešve SpEVA® je dalším efektivnějším vývojovým stupněm obvykle používaného materiálu ASICS EVA. Tento materiál je tvořen makromolekulami s vlastnostmi pryže, které se po každém kontaktu se zemí extrémně rychle regenerují a opět se vrací do svého výchozího tvaru, aby mohly efektivně tlumit náraz dalšího kroku.

 

ahar

AHAR® (ASICS High Abrasion Resistance Rubber) je speciální vysoce odolná guma umístěná na nejvíce namáhaných místech podrážky. Nový AHAR® + je výrazně měkčí. Dodává pocit pohodlí při prvním kontaktu se zemí, dokonalejší přilnavost při odvíjejícím se pohybu a vysokou míru tlumení. V zadní části chodidla je AHAR® vybaven vysokým podílem karbonu, který podporuje trvanlivost materiálu. V přední části chodidla je také integrován AHAR®+, avšak v pěnové podobě (DURASPONGE®), aby se tak zvýšil pocit pohodlí v přední části chodidla. AHAR®+ zaručuje flexibilitu, nízkou hmotnost a odolnost proti opotřebení.

 

speva45

ASICS mezipodešev a inovovaný materiál v této technologii,  pro ještě lepší odpružení a pohodlí.

 

gel

Tlumí nárazy při došlapu a umožňuje plynulejší pohyb při přechodu k odrazu.

 

solyte

Solyte® Revoluční materiál mezipodešve, současně předstihuje všechny dosavadní zátěžové standardy ASICS. SOLYTE® je moderní kopolymer, který je výrazně lehčí než SpEVA® nebo tradiční EVA. Vyznačuje se vynikajícími tlumicími vlastnostmi, velmi vysokým potenciálem návratnosti do původního tvaru a velkou odolností proti opotřebení.

 

fluoride

Dvojitá konstrukce mezipodešve, která zlepšuje komfort a efektivnější přenos síly na podklad.

 

ahar+

AHAR® (ASICS High Abrasion Resistance Rubber) je speciální vysoce odolná guma umístěná na nejvíce namáhaných místech podrážky. Nový AHAR® + je výrazně měkčí, lepší pocit při prvním kontaktu s podložkou, dokonalejší přilnavost. V zadní části chodidla je AHAR® s  vysokým podílem karbonu pro větší trvanlivost.

 

igs

I.G.S.™  (Impact Guidance System) je revoluční koncept konstrukce obuvi založený na dlouholetém výzkumu, který umožňuje chodidlu dosáhnout maximálního potenciálu výkonu. Jádrem tohoto konceptu je systém, jehož jednotlivé komponenty a technologie popsané níže vzájemně dokonale spolupracují tak jako různé části lidského chodidla. Hlavní zásada zní: Nikoliv kontrola pohybu, ale podpora pohybu! Systém I.G.S.™ dokonale podporuje průběh pohybu v každé fázi kroku tím, že všechny technologie a komponenty působí společně a jsou natolik flexibilní, že se mohou přizpůsobit rozdílným typům chodidel.

 

gel

Rearfoot and Forefoot GEL® – systém, který zmírňuje nárazové a tlakové síly a současně podporuje zatížené chodidlo, aniž by přitom byl proveden chybný pohyb. Tlumící systém Rearfoot and Forefoot GEL® je tvořen různými komponenty nebo polštářky. Rearfoot and Forefoot GEL® je tvořen silikonovým materiálem a vyznačuje se vysokou setrvačností při tlakovém zatížení a při prvním kontaktu se zemí. Polštářky Rearfoot and Forefoot GEL® jsou ukládány v místech, kde dochází k největšímu zatížení, tedy pod patou a pod hlavním kloubem palce, resp. v oblasti bříšek chodidla. V těchto místech odvádí vertikální nárazové síly horizontálním směrem a předchází tak přetížení. Další vynikající vlastností je vysoká životnost a dlouhodobá kapacita tlumení Rearfoot and Forefoot GEL®.

 

comfordry

ComforDry Sockline Vložka se speciálního materiálu Ortholite X40 zajišťuje lepší převod energie do odrazu a optimální rozložení tlaku chodidla.

 

guidance-line

Konfigurace obuvi s Guidance Line je tvořena nově upraveným vertikálním flexním zářezem v podrážce a ve střední podešvi, který je veden celou botou a končí na vnitřní straně. Tento zářez zajišťuje u každého sportovce při každém jeho běžeckém kroku optimální linii průběhu vynaložené síly během kontaktu se zemí. Na základě tohoto rozdělovacího prvku se chodidlo samostatně nasměruje k optimálnímu bodu odrazu, což napomáhá k lepší efektivitě běžeckého kroku.

 

duomax

DUOMAX® DUOMAX je podpůrný prvek vyrobený z materiálů střední podešve s vyšším stupněm tvrdosti. Je umístěn ve střední části chodidla a uspořádán tak, že snižuje tendence k nadměrné pronaci a současně zdokonaluje přirozený průběh pohybu. Proto se podpůrný prvek DUOMAX® používá především u obuvi určené pro běžce a chodce s tendencemi k nadměrné pronaci a funguje zde jako podpůrný, stabilizující prvek před fází odrazu.

 

dynamic-duomax

DUOMAX® DUOMAX je podpůrný prvek vyrobený z materiálů střední podešve s vyšším stupněm tvrdosti. Je umístěn ve střední části chodidla a uspořádán tak, že snižuje tendence k nadměrné pronaci a současně zdokonaluje přirozený průběh pohybu. Proto se podpůrný prvek DUOMAX® používá především u obuvi určené pro běžce a chodce s tendencemi k nadměrné pronaci a funguje zde jako podpůrný, stabilizující prvek před fází odrazu.

 

space-trusstic

Systém SPACE-TRUSSTIC je lehká stabilizační jednotka integrovaná do střední podešve, která spojuje zadní a přední část podešve a slouží jako podpora střední části chodidla při přípravě na fázi odrazu. Je umístěn přímo pod klenbou chodidla a je vybaven integrovanou uzavřenou dutinou, která je pro ženy a muže koncipovaná rozdílně. Klíčovou vlastností SPACE TRUSSTIC je torzní stability chodidla při došlapu, a následnému přechodu k odrazu.

 

propulsion-trusstic

PROPULSION TRUSSTIC systémem zajišťující optimální a plynulý průběh pohybu od došlapu k odrazu.