TECHNICKÉ PARAMETRY ICEBUG

ICEBUG vyrábí obuv pro různé oblasti použití, a také zákonitě používá různé druhy funkčních membrán.

Non absorbing
non_absorbingHlavní atributem nenasákavých materiálů u svršku obuvi, je lehkost, stabilita a zachování minimální hmotnosti obuvi i při maximálním promočení. Důležitý a rozhodující faktor pro závodní obuv používanou v mokrém prostředí.

 

 

Waterproof
waterproofSvršek obuvi s tímto symbolem je 100% vodotěsný.Používáme membrány buď od externího partnera Outdry, nebo naší vlastní membránu BUGdri. Membrána je 100% nepromokavá a prodyšná, dokonale obepínající nohu. Specifikace: vodní sloupec přes 10000mm. Prodyšnost: 1000 g / m2 / 24h.

 

 

Water resistant
water_resistantJedná se o materiály, které jsou odolné proti vodě, a však nejsou zcela nepropustné. I tato membrána vám poskytne ochranu před nepřízní počasí, jako je stříkající voda a rozbředlý sníh. Hlavní výhodou je vysoká úroveň prodyšnosti a vnitřní komfort obepnutí nohy. U této membrány lze faktor vodotěsnosti zlepšit vhodnou a doporučenou impregnací.
Již na začátku existence značky Icebug® jsme vytvořili obuv s výjimečnou trakcí. Získali jsme několik prestižních cen, a to v konkurenci toho nejlepšího, co trh s outdoorovým a  sportovním zbožím nabízí. Používané technologie stále zdokonalujeme. Pro lepší orientaci v naší kolekci, uvádíme přehled a charakteristiku základních používaných technologií  obuvi Icebug®

 

BUGrip®

bugrip

BUGrip® je název Icebug grip technologie pro ty nejkluzčí povrchy. BUGrip podrážka je vyrobena ze speciální kaučukové směsi a má 15mm až 19mm dlouhé, integrované, ocelové čepy. Konstrukce čepů, spolu s vlastnostmi kaučukové směsi, umožňuje při došlapu i odrazu na kluzkém povrchu, zachovat přirozenou dynamickou funkci chodidla. Čepy pracují nezávisle na sobě a nejsou zcela pevné. Při zatížení vlastní hmotností, čepy tlačí směrem do podešve. Jak hluboko jsou zatlačeny, závisí výhradně na tlaku uživatele a na tvrdosti podkladu. Tato dynamická funkce umožňuje čepy zcela přizpůsobit povrchu a poskytnout tak nejoptimálnější trakci na jakýkoli povrch, od suchého asfaltu po čistý led.

 

OLX
olxOLX je téměř totožná s technologií BUGrip, pouze s tím rozdílem, že tyto čepy nejsou flexibilně zapuštěny, ale jsou napevno spojeny s podešví. Díky tomu, je podešev lehčí a tenčí, a dává tak běžci pocit lepšího kontaktu s podložkou. Jedná se výhradně o offroad podešev určenou mimo cesty a tvrdý podklad.

 

 

BUGweb®
bugwebBUGweb je trakční technologie, která se skládá z kompatibilního nástavce na podešev, který je opatřen šesti karbidovými hroty. BUGweb nástavec je kompatibilní s obuví s označením BUGweb. Výhodou je širší použití obuvi a větší flexibilita dle aktuálního stavu povrchu, především v zimě.

 

 

RB9X
rb9xRB9X – Rubber 9 Extreme je naše nejnovější pryžová směs, která nastavuje nový standard v oblasti přilnavosti, tedy trakce. Laboratorní testy (Satra), nám ukazují, že RB9X má opravdu výjimečné parametry co se přilnavosti týče, a však při zachování maximální trvanlivost podešve, která je běžná u obuvi na asfaltové povrchy. V reálné akci to znamená, že obuv s technologií RB9X je i za mokra na kluzkém povrchu, spolehlivě stabilní, což umožňuje zažít zcela nový rozměr komfortu, při běhu v členitém a těžkém terénu.

 

technicke_parametry

Abychom vám usnadnili rozhodování, pro jaké boty se rozhodnout, a jaký typ obuvi zvolit, pro váš běžecký trénink či závod, vytvořili jsme diagram porovnání rozdílů mezi naší běžeckou obuví. Jsou zde zvýrazněny čtyři různé funkce, které do značné míry rozhodují o tom pro koho a na co jsou boty vyrobeny.

Různé typy naší běžecké obuvi mohou mít podobný design, avšak konkrétní parametry a technologie se od sebe mohou velmi lišit.

Věříme že oceníte všechny přednosti obuvi ICEBUG, bez ohledu na to,zda jste elitní vrcholový atlet, nebo začátečník, který právě začíná objevovat krásy i nebezpečí běhu mimo asfaltové cesty

Torsion (T)

Menší podpora torze v botě (snadná Flexe) znamená, že noha má menší podporu a musí pracovat více samostatně. Přirozený pohyb klade větší důraz na sílu a koordinaci pohybu, ale je také náročnější. Více torzní podpory (medium flex nebo stability flex) nabízí větší komfort, a pomáhá nohu lépe držet při došlapu i odrazu. Vhodné především pro delší výběhy a pro méně zdatné běžce.

Drop (D)

Tento parametr určuje polohu paty vzhledem k přední části nohy. Pokud stojíte naboso na podlaze, jedná se o nulový pokles. Zvýšená pata je pro většinu z nás, vnímána jako pohodlnější. Nižší poloha paty je přirozenější, ale také klade větší nároky na svaly a šlachy nohou, zejména achilovky. Doporučujeme zvyknout si postupně na nižší pozici chodidla, v závislosti na kapacitě vašeho těla.

Cushioning (C)

Tlumení je schopnost podešve absorbovat nárazy. Méně tlumení (reagující) znamená lepší kontakt s podložkou, ale také vyžaduje od běžce zvládat běžeckou techniku a biomechanického schopnosti nohy, k přirozené absorpci nárazů. Více odpružení (střední nebo úplné) poskytuje více komfortu k tlumení nárazů.

Last (L)

Posledním parametrem je šířka obuvi. Obecně se dá říci, že kopyta naší závodní obuvi, jsou užší. Střední a širší typ obuvi, je obecně vhodnější pro lehčí výběhy a delší vzdálenosti. Bez ohledu na šířku obuvi, jsou všechna naše kopyta anatomicky tvarovaná.