TECHNICKÉ PARAMETRY MIZUNO

 

smooth-ride

SmoothRide technologie byla vytvořena k co nejplynulejšímu přechodu mezi prudkým zrychlením a zpomalením při běhu, snížením nárazu a zvýšením flexibility. Díky této technologii se v botách Mizuno běhá ještě pohodlněji.

 

x10

X10 je odolná karbonová pryž (guma), která se umisťuje na patní část podrážky, tedy na její nejzatěžovanější část. Prodlužuje tím životnost a odolnost obuvi.

 

u4icx

Další krok ve vývoji pro maximální pohodlí při běhu. Nová mezipodešev je lehčí než ap+ s mnohem větším pocitem tlumení a větší pružnosti pro opravdu pohodlný a přitom efektivní běh.

 

air-mash

Materiál AirMesh je ventilační systém, který poskytuje maximální prodyšnost, a tím i komfort pro nohy.
dynamotion

Systém Dynamotion™ Fit využívá nejmodernější biomechanické analýzy pohybu. Výsledkem je segment, který se dokonale přizpůsobí pohybu chodidla během jednotlivých fází kroku.

 

miz-intercool

Tato technologie řeší problém přílišného zahřívání uvnitř boty během pohybu. Malé ventilační otvory v podrážce zajišťují noze větrání i od spodu. Mizuno Intercool spolupracuje se svrchním prodyšným materiálem AirMesh, a tím chodidlu zajišťuje nejvyšší možné pohodlí.

 

miz-wave

Při běhu je tělo vystaveno působení velké síly a tlaku. Běžecká obuv by proto měla zajišťovat optimální kombinaci tlumení a stability, aby umožnila běžci maximální výkon a současně snižovala riziko zranění. Princip vlnové desky spočívá v tom, že rozptyluje síly dopadu rovnoměrně na větší plochu a tlumení je tak účinnější.

 

premium-insock

Vyjímatelná anatomicky tvarovaná stélka poskytuje skvělé padnutí, pohodlí a napomáhá odpružení a trvalejší odolnosti.

 

sr-touch

Nový, lehčí a dokonalejší materiál „s pamětí“. Pohlcuje nárazy a napomáhá plynulému přechodu z fáze nárazové do fáze odrazové

 

xtatic-ride

Nová technologie pro přirozenější a pohodlnější běh v terénu. “X” vzorek podešve a speciální drážky zajišťují lepší přilnavost a sladí tělo a terén v dokonalou harmonii.

 

 

wet-traction

Směs ze syntetické kůže v gumové podešvi zdokonaluje přilnavost ve všech podmínkách.

 

u4ic
Cílem značky Mizuno je podpořit co nejefektivnější pohyb, poskytnout maximální komfort a celkový zážitek  z běhu. Technologie U4iC posouvá laťku opět o kus výš. Speciální směs materiálu mezipodešve U4iC je o 30% lehčí než předchozí ap+, přesto si zachovává stejné vlastnosti odpružení a pohodlí, které běžci od značky Mizuno očekávají.

 

ap+

Směs materiálu mezipodešve poskytuje vynikající tlumení, které nezradí ani po stovkách kilometrů.

 

miz-intercool-bota

Ventilační systém zamezuje kumulaci tepla a vlhkosti uvnitř obuvi.

 

pebax-rnew

Ekologický materiál pro výrobu vlnové desky, který je šetrný k přírodnímu prostředí. Při jeho výrobě se produkuje méně uhlíku. Je vyroben z přírodních materiálů – olejovin. Je trvanlivý a ponechává si všechny výkonnostní vlastnosti.